Rybárske články
VIANOCE- teraz sa nakupovať oplatí!
Sonary pre rybárov nikdy neboli výhodnejšie ako teraz vo vianočnéj akcii!!! Svetový líder Lowrance Electronics ING pripravil pre rybárov praktické akciové vianočné balenia rybárskych sonarov.Jesenný lov zubáča
Práve sa začalo najatraktívnejšie obdobie lovu dravcov. Medzi rybármi najviac hodnotená ryba - zubáč obyčajný býva teraz aktívnejší ako kedy koľvek pred tým. Ochladzovaním mu ubúda živej nástrahy a preto lepšie reaguje na či už živú rybku, alebo umelú nástrahu. Zubáč obyčajný na slovensku narastie až do 130cm! a boli ulovené exempláre s hmotnosťou okolo 12kg. Učinnými metódami lovu zubáča sú: na prívlač, na ťažko, alebo na plavák. Akú výstroj potrebujeme na lov zubáča?Nekupujte sonary inej značky ako Lowrance
Nie všetci si uvedomujú, že značku nerobí len samotný „pekný“ názov, ale reálne výsledky v praxi. Pokúsime sa vám priblížiť technické vymoženosti výrobcu sonarov LOWRANCE, ktorý v roku 1956 uviedol prvý sonar na svete pre športový rybolov.
Neskončili pri slovách, ale pri kvalitných výsledkoch
A-Z RYBÁR BROWNING v roku 2014
Košická feeder liga neregistrovaných pretekárov 2013 – tu skrsla myšlienka vytvoriť družstvo pretekárov, ktorí by sa zúčastnili 2. feeder ligy a zmerali si sily so slovenskými pretekármi z iných družstiev a pokúsili sa dosiahnuť slušné výsledky.
Kvalita sa vyplatí
Kvalita sa vyplatí
Už niekoľko desaťročí je pre svetových výrobcov a dovozcov rybárskeho náradia a všetkého, čo súvisí s lovom rýb, európskou udalosťou číslo 1 konanie rybárskeho veľtrhu EFFTEX.
Vedeli ste že väčšina boilies na trhu nemá svoju výrobu?
Je veľa značiek boiliesu ktoré iba prekupujú výrobky iných, čo samozrejme predražuje výsledný výrobok na pulte. Pokiaľ majú, ale byť konkurencie schopný, je iba jediný spôsob ako to dosiahnuť. Musia upraviť cenu vstupných komponentov. Každý kaprár vie že je rozdiel použiť kvalitné prírodné produkty, alebo lacné chemické náhrady. Kapor totiž nevyberá potravu podľa množstva reklamy, ale podľa jej kvality.Čo všetko potrebujeme k lovu kapra
Kapor je ryba ktorá sa najčastejšie vyskytuje v našich vodách, či už to v tečúcich alebo v stojatých.
Živí sa všetkými vodnými organizmami ako sú larvy komára, mušle a pod. Taktiež sa živí potravou ako je kukurica, no modernou potravou sú boilies. Ryba si na tento druh potravy veľmi privykla a taktiež je pre rybu výživná a podporuje trávenie. Na lov kaprov sa zväčša používajú udice dĺžky 3,6m s tvrdosťou okolo 3.0lb. Navijáky sa používajú kaprové,pevné, s prednou cievkou alebo baitronerom. Silony sa používaju o hrúbke od 0,25-0,35 s nosnsťou 6-12kg. Čo všetko potrebuje kaprár k lovu kapra? Pokúsime sa Vám priblížiť základnú výstroj pre tento atraktívny spôsob lovu.
Ako si múdro vybrať nafukovací čln
O člnoch už bolo povedané veľa. Člny sa skloňujú pri každej rybárskej debate. Ľudia majú rozličné názory. V nasledujúcich riadkoch sa vám pokúsime poradiť, ako si dobre vybrať čln, presne pre vás a nekúpiť mačku vo vreci, možno lákavo vyzerajúcu.
Rybárske sonary - čiernobiely, alebo farebný?
Vo farbe je samozrejme viac možností hlavne pri vyhľadávaní rýb v prekážkach, pri dne alebo v kalnejších vodách.V čiernobielom zobrazení sonaru občas nie je možné jednoznačne určiť či sa jedná o rybu alebo nie, na farebnej obrazovke je to oveľa jednoduchšie – zreteľnejšie. Hlavne keď máte nastavenú farebnú paletu s vykresľovaním dna hnedou farbou a ostatných predmetov a rýb v iných farbách.